A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, молоді та спорту
Великобичківської селищної ради
Якісна освіта сьогодні – справжній професіонал завтра

Освітні діалоги. Література Закарпаття. Нововведення в українському правописі

Дата: 20.11.2023 09:51
Кількість переглядів: 62

Фото без опису17 листопада 2023 року за ініціативи відділу освіти, культури, молоді та спорту Великобичківської селищної ради відбувся семінар-практикум для педагогів громади за участі Наталії Ребрик, завідувачки кафедри теорії і методики професійної освіти та інноваційних технологій ЗІППО, кандидата філологічних наук.

«Література рідного краю. Письменники Закарпаття» - саме із цієї теми розпочався захід, який об’єднав поціновувачів та знавців літератури нашого регіону.  Письменники Закарпаття майже не  представлені в навчальних програмах предмету «Українська література», учні  вивчають творчість   майстрів пера тільки на уроках літератури  рідного краю. Тому для вчителів як початкової,  так і середньої і  старшої ланки корисно було дізнатися про творчість тих письменників, які творили і творять нашу самобутню літературу Срібної Землі. Серед відомих і водночас невідомих, забутих імен –  Василь Довгович, Ірина Невицька, Зореслав (Степан Сабол) та ін. Наталія Йосипівна є  дослідницею та знавцем  творчості багатьох закарпатських митців,  авторкою численних монографій, наукових статей. Із Великим Бичковом її пов’язують дружні стосунки.  Саме завдячуючи подружжю Ребриків, вийшла друком книга про нашу місцеву поетесу – Миколаю Божук, чимало статей написано про Миколу Грицака – уроженця с.Росішка, видатного мовознавця, укладача «Словника українських говорів».  Як зазначила Наталія Йосипівна,  література Закарпаття, на жаль, не до кінця досліджена і вивчена і є надзвичайно цікавою родзинкою в контексті української літератури. Обов’язком кожного, хто працює у сфері освіти, культури, донести до молоді цю інформацію, вчити їх любити і поважати своє, рідне. 

У другій половині дня розпочалися лінгвістичні студії. Вчителі словесності та вчителі початкових класів обговорювали нововведення в українському правописі, дізналися про цікаві факти з історії розвитку українського правопису. Після лекційного матеріалу учасники змогли взяти участь у практичній частині і перевірити свої знання, виконуючи різні завдання.

Загалом, зустріч була цікавою і корисною, про що свідчить численність учасників – більше 100 осіб. Сподіваємося, що кожен учасник отримав не тільки  «кейс» нових знань, а і позитивні емоції від зустрічі, адже живе слово, живе спілкування не можна замінити жодними новітніми технологіями.

 



Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Вхід для адміністратора